OGRZEWANIE

Innowacyjny system ogrzewania powietrznego (nadmuchowego) jest kompleksowym rozwiązaniem przeznaczonym dla każdego budynku, stanowi rozwiązania dla ogrzewania i zarazem wentylacji.Czynnikiem grzewczym jest tylko i wyłącznie powietrze krążące w kanałach, ukrytych w ścianach,podłogach czy stropach ogrzewanego budynku.Podgrzane przez nagrzewnicę powietrze przemieszcza się kanałami i zostaje rozprowadzane poprzez kratki nawiewne bezpośrednio do pomieszczeń użytkowych z minimalną,nieodczuwalną prędkością.Pomieszczenie zostaje ogrzane niemal natychmiast po uruchomieniu nagrzewnicy w przeciwieństwie do systemów tradycyjnych, natomiast dostarczone ciepłe powietrze posiada parametry (temperaturę,wilgotność i czystość) na oczekiwanym, znacznie wyższym poziomie, gwarantując użytkownikowi bardzo wysoki komfort przebywania.

Wysoka oszczędność wynikająca z dużej sprawności oraz niska awaryjność są jego podstawowymi atutami. System charakteryzuje się również wieloma funkcjami oraz jest praktycznie bezobsługowy.

Sześć podstawowych funkcji w jednym systemie stawia go w czołówce obecnie instalowanych systemów gdyż jest to niemożliwe do zrealizowania w innych systemach ogrzewania.

 

 

Podstawowym urządzeniem zasilającym system są nagrzewnice powietrzne zasilane gazem ziemnym, płynnym,olejem opałowym jak i energią elektryczną przy czym dwa ostatnie wydają się być ekonomicznie nie uzasadnione. Aczkolwiek dodatkowe zastosowanie energii eletrycznej przy użyciu pompy ciepła powietrze-powietrze jest już bardzo dobrym rozwiązaniem i nosi nazwę układu hybrydowego..

 

 

Ogrzewanie hybrydowe (Hybrid Heat) – różne układy

 

 

Układ hybrydowy  – Nagrzewnica + Pompa Ciepła
Stanowi ono unikalne rozwiązanie ogrzewania i klimatyzacji przy wykorzystaniu nagrzewnicy powietrza,modułu klimatyzacji z funkcją pompy ciepła, ogrzewającej w okresie zimowym ze sprawnością do 380% i działającej w okresie  letnim jak klasyczny klimatyzator.

Mając do dyspozycji dwa źródła energii (nagrzewnica + pompa ciepła) oraz zaawansowany technologicznie sterownik tych urządzeń, możemy je użytkować niezależnie oraz w zależności od potrzeb (temperatury zewnętrznej).

Automatyzacja w zarządzaniu energią pozwala mieć pewność, iż sterownik wybiera we własciwym czasie właściwe źródło energii optymalizując w każdej chwili koszty użytkownika.

Jest to rozwiązanie zapewniające z całą pewnością najniższe koszty ogrzewania i klimatyzacji.

 

 

ogrzewanie

Na uwagę zasługuje również bezpieczeństwo energetyczne budynku, zarówno nagrzewnica zasilana gazem jak i pompa ciepła korzystająca ze energii elektrycznej mogą pracować zamiennie i zastepując siebie nawzajem w przypadku chwilowego braku gazu czy prądu.

Układ hybrydowy – Nagrzewnica + Kominek

System może również współpracować z domowym kominkiem przy zastosowaniu opracowanej przez nas technologii Advance Pro.
W momencie rozpalenia ognia w kominku i osiągnięciu oczekiwanej temperatury, nastepuje natychmiastowe przełączenie nagrzewnicy gazowej w tryb wentylacji i transport ciepła do pomieszczeń, natomiast po obniżeniu temperatury grzania kominka poniżej wartości oczekiwanej, nastepuje automatyczne przełączenie nagrzewnicy w tryb grzania.
Ciepłe powietrze ogrzane w kominku jest pobierane przez czerpnię powietrza powrotnego i rozprowadzane w całym budynku. Takie rozwiązanie likwiduje tzw czapy gorącego powietrza powodując jego równomierne rozprowadzenie.

Układ hybrydowy – Nagrzewnica + Pompa Ciepła + Kominek

Stanowi polączenie wyżej opisanych systemów.

Cały układ pracuje w systemie bezobsługowym przy pomocy zarządzającego układem sterownika.